Odbojkašice Smedereva poražene su na gostovanju u Novom Sadu od istoimenog rivala rezulatom 3:2, po setovima 30:28, 25:13, 23;25, 18:25 i 15:11.

Iako u znatno oslabljenom sastavu, smederevske odbojkašice su pružile jak otpor Novosađankama. Pitanje je kako bi se utakmica odvijala da maratonski prvi set nije pripao domaćim odbojkašicama. Gubitak tog dela igre poprilično je poremetio Smederevke koje kao da nisu postojale na terenu u drugom setu. Kada je bilo najteže i kada je delovalo da sledi maksimalni poraz, Smederevke su zaigrale znatno bolje. Izabranice Dragana Mratinkovića dobile su treći set i u naletu stigle do izjednačenja u setovima. U petom setu izgleda da je ponestalo snage i koncentracije i tada je došla do izražaja krataka kluba smederevskog tima.

Iako ostaje žal za drugim bodom, igra koju su prikazale smederevske odbojkašice, bez nekoliko standardnih prvotimki može i mora da raduje.

U narednom kolu odbojkašice Smedereva dočekuju fenjeraša lige ekipu Sterije iz Beograda i sve osim ubedljive pobede bilo bi veliko iznenađenje.