Odbojkašice Smedereva upisale su 12 prvenstvenu pobedu u prvenstvu Prve lige Srbije. Smederevke su u 20. kolu pobedile Novi Sad rezultatom 3:1, po setovima 25:20. 25:27, 25:21 i 25:19. Ovim trijumfom smederevske odbojkašice su se revanširale Novosađankama za poraz iz prvog dela sezone, kada je bilo 3:2 za devojke iz glavnog grada Vojvodine.

Ekipa Dragana Mratinkovića mogla je ovde ceo posao da završi i u tri seta ali su, bez potrebe, malo zakomplikovale situaciju kada su izgubile drugi set u kome su vodile gotovo sve vreme. U prvom setu domaće su furiozno krenule. Jakim servisima su napale gošće koje se nisu ni osvestile a već je bilo 15:5 za domaćina. Ovo ubedljivo vođsto je malo uspavalo Smederevke pa su “lale” uspele da unesu dozi neizvesnosti u završnicu ovog dela igre. Ipak, sve što su uspele bilo je da prepolove ubedljivo vođstvo domaćih odbojkašica. U trećem i četvrtom setu odbojkašice Smedereva su rutinskom i sigurnom igrom slomile otpor Novosađanki za, više nego, zasluženu pobedu.

Moglo je i bez ovog četvrtog seta. Ipak, to smo mi ove sezone. Nekako se podrazumeva da odigramo slabije jedan set. Devojke pre utakmice obećaju da to neće da se dogodi, ali ne vredi. Ipak, opet sam zadovoljan igrom, a najviše rezultatom.Ovo je mlada ekipa koja nas je u Novom Sadu iznenadila. Nismo im dali da se razmahnu i mislim da smo zaslućeno slavili. U narednom kolu gostujemo fenerašu Steriji i onda već u utorak u poslednjem kolu dočekujemo Rodu. Ta utakmica odlučiće da li čemo na kraju biti peti ili šesti pošto smo sada izjednačeni na tabeli – podseća Dragan Mratinković, trener smederevskih odbojkašica.

Posle nepotpunog 20. kola na tabeli vode Inđija i Radnički sa po 18 pobeda. Smederevke su pete sa 12 trijumfa, pobedom više od Rode na šestoj poziciji koja u nedelju igra sa Sterijom.