Posle Spartaka u Ljigu, pred odbojkašicama Smedereva pala je i ekipa Jedinstva iz Užica. Dužnik iz prvog dela sezone, kada je domaćin slavio sa 3:2, u Dvorani Smederevo ni jednog trenitka nije predstavljao ozbiljniju pretnju ekipi Siniše Živaka.
Već posle prvog seta, koji su domaće dobile sa 25:16, bilo je jasno u kom pravcu ide ovaj meč. Drugi period igre domaće su rešile u svoju korist rezultatom 25:20, a u trećem je bilo 25:18.
U narednom 17. kolu Prve lige Srbije odbojkašice Smedereva se u Vranju sastaju sa istoimenim timom. Smederevke su u prvom delu sezone, na parketu Dvorane Smederevo, slavile pobedu od 3:0. Tada su gošćama u prva dva seta prepustile 17 odnosno 21 poena, a malo veća neizvesnost viđena je u trećem setu kada se igralo na razliku 26:24. Vranjanke uoči ovog kola zauzimaju sedmo mesto sap o 8 pobeda i poraza. Smederevke su pete sa učinkom 10 pobeda i 6 poraza.

sdr

Do kraja prvenstva preostala su još šest kola, a na tabeli vodi Srem sa 13 pobeda i stiče se utisak da su već izborili plasman u Super ligu Srbije. Slede sa po 11 pobeda Roda, Beograd i Srbijanka, a po deset su prikupili Smederevo i Omladinac. To znači da je ekipa Siniše Živaka i dalje ozbiljan kandidat da se dočepa drugog mesta i baraža za popunu Super lige Srbije.
Put neće biti nimalo lak. Osim gostovanja Vranju, smederevske odbojkašice gostuju još pretposlednjem Valjevu i prvoplasiranom Sremu. Na domaćem terenu igraju sa direktnim konkurentom za drugo mesto ekipom Rode, zatim dočekuju FOK i na kraju šampionata u Dvoranu Smederevo dolazi Omladinac.