Rukometaši Smedereva pobedili su u subotu u Valjevu ekipu Metalca rezultatom 24.21, poluvreme 9:10. Do vrlo vrednog trijumfa smederevski rukometaši došli su posle mnogo bolje igre u drugom poluvremenu. Smederevci su odlično otvorili utakimicu, poveli su sa 7:3 u 18 minutu i onda stali. Domaći su do kraja prvog poluvremena napravili seriju 7:2 i na veliki odmore imali su gol prednosti. U nastavku utakmice sve do 43 minuta igralo se gol za gol. Kod rezultata 16:16, smederevski rukometaši, posle odličnih intervencija golmana Martića prave seriju 4:1 za velikih 20:17 u 51. minutu.

Domaći se nisu predavali i u 53. minutu dolaze na samo gol zaostatka. Sve to nije zbunilo iskusnu ekipu trenera Miloša Pantovića. Kada je Jokić u 59. minutu postigao pogodak za 24:19 bilo je jasno da oba boda putuju u Smederevo. Do kraja utakmice domaći su samo uspeli da ublaže poraz na konačnih 24:21.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Nenad Martić i Marko Jokić sa po 6 pogodaka, a pet je dodao Miroslav Ivanović. Odličnu partiju pružio je i golman Aleksandar Martić. U domaćoj ekipi bolji od ostalih bili su Aleksa Žarković sa 7 i Ivan Radojičić sa 5 pogodaka.

Počeli smo dobro ali smo imali i padove u igri. Ipak, ekipa se konsolidovala i utakmicu privela kraju kako valja. Sigurnost je ulivao Martić na golu koji je bio i igrač utakmice. Svi su dali svoj maksimum i rezultat je došao – rekao je posle utakmice za SDsport Nenad Martić.

Posle kompletnog 18. kola RK Smederevo sa 28 bodova i boljom gol razlikom pretekao na tabeli ekipu PKB. Lider je i dalje Sloga koja ima bod prednosti u odnosu na Smederevo i PKB.

Smederevce u narednom kolu čeka još jedno teško gostovanje u Šapcu i okršaj sa drugim timom Metaloplastike.

Želimo nove bodove u Šapcu koji će nas dovesti u priliku da direktno odlučujemo o ulasku u viši rang, Super B ligu Srbije – jasan je Martić.

Do kraja prvenstva preostala su četiri kola. Smederevo se na terenima rivala sastaje sa Šapčanima i Novim Beogradom, a na svom terenu igraju sa PKB-om i fenjerašem BASK-om. Sloga kao domaćin igra sa Rekreativom i Partizanom 2, a gostuje u Obrenovcu ekipi Radničkom i Sinđeliću u Beogradu.