Derbi plej ofa za popunu prve srpske lige opravdao je očekivanja. Sudar dva prvoplasirana tima, Sloge Elit iz Kraljeva i Smedereva  koji je posmatralo blizu 200 ljubitelja košarke pružio je sve ono što volje ljubitelji ovog sporta. Smederevo je jurilo pobedu od devet i više razlike, ali ni gosti nisu došli u Smederevo da čuvaju osam razlike, sa koliko su trijumfovali pre tri nedelje u Kraljevu.

Važnost meča odrazila se na igru domaćih u prvih 20 minuta. Domaći košarkaši imali su konstantnu prednostu u prvom poluvremenu. Preveliki broj promašenih slobodnih bacanja, osam u prve dve četvrtine, doneo je domaćima samo dva poena prednosti pred veliki odmor – 44:42. Uz to, trener Ivan Mijatović nije mogao da računa na Filipa Stojanovića koji se povredio na utakmici sa Gočom, prošle nedelje.

Drugih 20 minuta bili su mnogo kvalitetniji i zanimljiviji. Predvođeni odličnim Tešićem i Jakovljevićem i potpomognuti Nikolićem, uz veliku podršku sa tribina ušli su u poslednjih 10 minuta sa željenih 9 poena prednosti. Nažalost, kako je utakmica odmicala, iskusni gosti su polako sustizali prednost domaćih, a na to su se nadovezale i lične greške, pa su veoma brzo iz igre pre vremena morali Torbica, Nikolić i u finišu odlični Tešić. Na tri minuta pre kraja utakmice dogodio se ključni detalj. Gosti su imali samo dve poena zaostatka i kontru. Sam pod košem domaćih bio je iskusni Nemanja Milašinović koji je promašio čist zicer, a u kontri je uz dodatno bacanje poentirao Aleksandar Tešić.

Osokoljeni ovim poenima, domaći su zaigrali znatno bolje u odbrani i poslednjih 55 sekundi ušli su, tako se tada činilo sa nedostižnih 11 razlike. Tada je igrač gostujuće ekipe pod košem Smedereva pokušao da udari Jakovljevića što nije pormaklo sudijama. Dobio je nesportsku i domaći igrači i navijači ponadali su se da je utakmica gotova. Nažalost, Jakovljević je pogodio samo jedno slobodno bacanje, a u nastavku akcije, do tada odlični Tešić, bez potrebe žuri i pravi petu ličnu u napadu. Usledio je tajm aut posle kojeg su gosti, preko raspoloženog Luke Erca trojkom stigli na -9.

Očekivano, gosti su napravili brz faul i na liniju penala poslali su Đorđa Jakovljevića koji je prvo promašio, a drugo slobodno bacanje pogodio za 10 poena prednosti 95-85. Gosti su, za samo nekoliko sekundi, preko Beočanina stigli na minus osam. Pošto je većina iskusnijih igrača već bila van igre zbog pet ličnih. u igru je ušao Miloš Janković koji se nije najbolje snašao na presing gostiju i poslao je loptu u aut. Na sreću domaćih gosti gube loptu ali u preostala dve sekunde nisu uspeli da upute loptu ka košu i na kraju je ostalo 98:87. Na kraju su se radovali igrači obe ekipe. Gosti jer su mislili da zbog više poena datih na gostujućem terenu imaju prednostu u odnosu na Smederevce, a domaći jer su od trenera saznali da će u ovom slučaju, ako obe ekipe ostanu do kraja sa istim brojem bodova o prvaku i novom članu Prve lige Srbije odlučivati koš količnik. U ovom trenutku, taj segment igre je uveliko na strani izabranika Ivana Mijatovića. Smederevci su u plusu 150, a Kraljevčani 109.

U preostala tri kola Sloga je domaćin dva puta, a čeka je teško gostovanje Ziceru u Kragujevcu. Sa druge strane, košarkaše Smedereva možda pobeda u sledećem kolu nad Trepčom vodi u viši stepen takmičenja. U naredna dva kola na svom terenu igraju sa Prvom petoletkom, a na kraju gostuju Goču u Vrnjačkoj Banji sa kojim ne bi trebalo da imaju previše problema.

U ekipi Smedereva najefikasniji je bio Tešić sa 34 poena, Torbica je postigao 18, a Nemanja Nikolić 14. Zapažen učinak sa 8 poena i dve vrlo bitne trojke imao je Strahinja Karličić. U gostujućoj ekipi Luka Erac je postigao 31 poen, uz 7 trojki. Nekadašnji plej Smedereva, Saša Đorđević postigao je 14, a dvocifren je još bio Beočanin sa 12 poena.