Rukometaši Smedereva pobedili su u četvrtfinalu Kupa Zapadne Srbije Šamot 65 iz Aranđelovca sa 36:30, poluvreme 18:16. Smederevo je savladalo člana Arkus lige Srbije boljom igrom tokom većeg dela utakmice. Gosti su samo na početku iskoristili početnu nervozu Smederevaca i poveli sa 3:0, a da domaćin nije nijednom šutnuo na gol. Aranđelovčani su vodili do 12. minuta do rezultata 8:7. U 15. minutu bilo je 10:10 i od tog trenutka Smederevo je kontrolisalo utakmicu. U prvih 30 minuta rukmetaši Nenada Martića igrali su po sistemu toplo-hladno. Samo zbog toga su posle prvog poluvremena imali samo dva gola prednosti. Rutinskom igrom u drugih 30 minuta domaći su stigli do pobede i plasmana u polufinale Kupa Zapadne Srbije. Treba reći i to da je Smederevcima put do pobede delom bio olakšan činjenicom da je ekipa Šamota u Smederevo došla sa kombinovanim sastavom.

U ekipi Smedereva najefikasniji su bili Petar Bugarinović i Miloš Drobnjak sa po 6 pogodaka. Nažalost, sredinom drugog poluvremena Drobnjak se povredio i do kraja nije ulazio u igru. Po pet puta u listu strelaca upisali su se Dušan Stojković, Nemanja Marjanović i novajlija Milutin Bojić. Prema igri prikazanoj u prvoj zvaničnoj utakmici u dresu novog tima čini se da je RK Smederevo dobio ozbiljno pojačanje.

Nadam se da povreda Miloša Drobnjaka nije ozbiljnije prirode. Očekujem da će biti u sastavu tima za meč sa Mačvom. Što se utakmice tiče, nisam baš previše zadovoljan jer Šamot nije došao kompletan. Ali bez obzira na to, mislim da mso mogli bolje da odigramo. Očekujem da u itom ritmu nastavimo u nedelju protiv Mačve – nada se Martić.

U gostujućoj ekipi odličnu partiju pružio je Nikola Ilić sa 12 pogodaka, a 7 je dodao kružni napadač Uroš Avramović.

Parovi preostala tri četvrtfinalna meča su Morava – Radnički KG, Zlatar – Priboj i Metalac – Mokra Gora.