U derbiju prvog kola plej ofa za popunu Prve lige Srbije, košarkaši Smedereva poraženi su u Kraljevu od Sloge Elite rezultatom 78:70. po četvrtinama 21:22, 20:23, 16:16 i 21:8. Smederevci su ispustili pobedu u poslednjih pet minuta kada su dozvolili da ih poremeti nešto agresivnija odbrana domaćeg tima. U prelomnim renucima meča torbica je zaradio petu ličnu, a zbog prigovora usledila je i tehnička greška. Sve to unelo je dodatnu nervozu što szu iskusni domaći košparkaši umeli da kazne.

– Sve je bilo kako smo zamišljali do nekog 36-og minuta, kada smo pali, a domaćini to iskoristili. Kod domacina nismo imali resenja za Erca i Beočanina koji su postigli 29 i 26 poena. Pred kraj utakmice sumnjiva odluka sudije kada je , po opštem mišljenju svih u Hali, za čistu blokadu Torbici dosuđen peti faul, a nakon toga i tehnička greška zbog prigovora. U tom trenutku bilo je 3 razlike za domaćina. Idemo dalje, ima još mnogo da se igra. Sledece kolo igramo protiv Trepče u Smederevu. Moramo dobro da se pripremimo i pobedimo tu utakmicu ako želimo da nastavimo da se borimo za prvo mesto i plasman u viši rang takmičenja – kaže Ivan Mijatović trener smederevskih košarkaša.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Torbica sa 17 poena, iako je igrao pod povredom, Jakovljević je dodao 12, a Tešić 10 poena.

U ostalim utakmicama prvog kola postignuti su sledeći rezultati: Prva petoletka – Zicer 86:76, Goč – Kruševac 76:79, a još nije odigrana utakmica Trepča – Sloga (B).