Košarkaši Smedereva poraženi su u četvrtom kolu Plej aut lige za opstanak u zapadnoj grupi Prve srpske lige, u Bajinoj Bašti od Studenta rezultatom 101:98, po četvrtinama 21:19, 16:11, 17:30, 18:12, 12:12, 11:11 i  6:3.

Smederevci su odigrali odličnu utakmicu i samo zahvaljujući neiskustvu morali su da polože oružje posle 55 minuta velike borbe. U poslednjih deset minuta košarkaši Smedereva ušli su sa šest poena prednosti. nažalost ovu prednost nisu uspeli da sačuvaju. U produžetcima drame je bilo napretek. Kada su jedan po jedan igre izašli nosioci igre, Jakovljević, Jovanović, Janković i Simić bilo je jasno da će bodovi ostati domaćinu.

Nismo zaslužili poraz posle tri produžetka. Dobra igra nase ekipe. Momci su ostavili srce na terenu i zaista nemam šta da im zamerim. Malo je nedostajalo za pobedu, jedan skok,jedan sut…,Pokušaćemo da se iz Kosjerića vratimo uzdignuta čela – kaže za SDsport trener smederevskih košarkaša Ivan Mijatović.

Najefikasniji pojedinci u ekipi Smedereva bili su Lazić sa 37 poena i Nikolić sa 26 poena.prevagnulo na nasu stranu.

U preostale tri utakmice ovog kola slavili su domaći timovi, Crnokosa je pobedila Požarevac sa 98:90, Zlčatar je bio bolji od Paraćina sa 91:81 i u Valjevu Radnički je deklasirao Prvu petoletku rezultatom 107:90.

Na tabeli sa po sedam pobeda vode Crnokosa, Zlatar i Požarevac. Student na četvrtom mestu ima šest pobeda i četiri poraza, polovičan učinak na petom mestu ima Radnički iz Valjeva,  Paraćin je šesti sa 4 pobede i 6 poraza, Smederevo uma učinak 3-6 i na začelju sa samo jednim pobedom je Prva petoletka.