Odbojkaši Smederevo Carine poraženi su u utakmici 17. kola Prve lige Srbije u Kruševcu od domaćeg Napretka rezultatom 3:2. Smederevski odbojkaši rešili su ubedljivo prva dva seta u svoju korist rezultatom 25:20 i 25:16. Onda je usledio veliki pad u igri ekipe Dušana Kalinića što su domaći uspeli da kazne za veliki preokret i svoju osmu prvenstvenu pobedu. Kruševljani su dobili treći set rezultatom 25:20, a u četvrtom je jedan lopta prelomila za odlazak u taj brek – 26:24. U petom setu dileme u vezi sa pobednikom nije bilo – 15:8 za Napredak.

• Prva dva seta smo lako dobili i, kako to obično kod nas bude, dolazi do opuštanja i od dobijene utakmice, gubimo susret sa 3:2. Nije opravdanje što smo igrali bez Dabića i sa dvojicom kadeta u postavi. Prijem servisa je bio katastrofalan i to je, uz nedopustivo opuštanje, glavni razlog našeg poraza. U narednom kolu pred našim navijačima igramo sa Loznicom i sve osim naše pobede bilo bi iznenađenje – smatra Dušan Kalinić, trener smederevskih odbojkaša.

U jesenjem delu sezone ista ta Loznica je iznenadila Smederevce i odigrala 3:2 protiv ekipe Dušana Kalinića. Lozničani su u dosadašnejm toku sezone zabeležili samo jednu pobedu nad ekipom VGSK. Teorijski još su u igri za opstanak u prvoligaškom društvu ali teško da u preostalih pet kola mogu do luke spasa.

Na drugoj strani ekipa Smederevo Carine posle ovog kola zauzima peto mesto sa 10 pobeda i 7 poraza. Na tabeli vodi Ribnica sa 16 pobeda, sledi Niš sa dva trijumfa manje, a na trećem mestu je Borac iz Starčeva 13 pobeda.

Rezultati 17. kola: Novi Sad – Mladenovac 3:0, Loznica – Borac 1:3, Napredak – Smederevo Carina 3:2, VGSK – Futog 0:3, Kosovska Mitrovica – Ribnica 0:3 i Železničar – Niš 3:2.