Rukometaši Smedereva i dalje drže fenjer u šampionatu Super B lige Sever-Centar. Posle minimalnog poraza od Morave na domaćem terenu, ekipa Miloša Pantovića poražena je u utakmici 12. kola na gostovanju u Lazarevcu. Kolubara je slavila pobedu rezultatom 27:26, poluvreme 11:17 za Smederevo. Smederevski rukometaši odigrali su odličnu utakmicu u Lazarevcu. Malo nedostatak sreće, koncentracije u odlučujućim trenucima, ali i neke čudne sudijske odluke pogurale su Kolubaru do pobede. Verovatno ni domaći rukometaši nisu očekivali ovakvu igru Smedereva. Podsećanja radi, u prvom delu sezone Koloubara je u Smederevu zabeležila trijumf od 11 golova razlike – 32:21.

Koliko su Smederevci bili superiorni u prvih 30 minuta dovoljno govori podatak da su rukometaši Lazarevca samo jednim imali nerešen rezultat – 1:1. Nakon toga na terenu je postojao samo jedan tim. Polovinom prvog poluvremena Smederevo je vodilo 9:6, a 28-om minutu stigli su do maksimalnih sedam golova prednosti 17:10. U završnici prvog poluvremena domaćin je uspeo da postigne još jedan pogodak. Sve do 41. minuta izgledalo je da oba boda odlaze u Smederevu – 22:16. Samo desetak minuta kasnije domaćin je stigao do izjednačenja 24:24. Do kraja utakmice igralo se gol za gol. Nažalost, kada su Lazarevčani prvi put stigli do vođstva -27:26, to je bio i kraj svim nadanjima Smederevaca da mogu do vrednih bodova u borbi za opstanak.

Kada na poluvremenu vodiš 6 razlike i izgubiš jedan razlike, sigurno je da ne prija. Jednim delom smo sami krivi ali mišljenja sam da nije bilo suđenje na pravom nivou, nažalost. Šteta, ali radujeda  smo ponovo podigli nivo igre.  Sada sledi pauza nedelju dana i pojačaćemo rad a onda u napad na prve bodove protiv Sivca, kod goga takođe gostujemo – rekao je posle utakmice Nenad Martić.

Treba dodati da i u sastavu Smedereva nije bilo povređenog Marka Jokića koji se još oporavlja od povrede zadobijene na početku utakmice sa Moravom u prvom kolu nastavka prvenstva. Na utakmici u Lazarevcu, najefikasniji u ekipi Smedereva, sa po 6 pogodaka, bili su Darko Stojković i Nemanja Marjanović. U domaćem sastavu Marko Radovanović postigao je 7 golova.

U narednom kolu Smederevo je slobodno, a nakon toga sledi gostovanje Sivcu.

Smederevo je i dalje prikovano za dno tabele sa samo četiri boda. Olakšavajuća okolnost je da je ispred njih Voždovac sa samo bodom prednosti. Na tabeli vodi mačva sa 17 bodova, Jugović je drugi sa bodom manje, a na trećem mestu sa 15 bodova se nalazi Kolubara.