Posle serije neuspeha na domaćem i terenu rivala, malo ko je očekivao da rukometaši Smedereva mogu da urade nešto više na gostovanju u Vrbasu gde ih je čekao lider na tabeli, Vrbas Petrol. Kada se tome doda činjenica da su Smederevci u protekloj nedelji ostali bez Maksića i Spasića, pobeda od 31:25 još više dobija na značaju. Uz to, Nenad Martić nije mogao da račina na golmana Miletića i beka Đorđevića. Sve to nije se osetilo na ovom gostovanju. Želja, zalaganje i borbenost nadomestili su sve nedostatke ekipe Nenada Martića. Nagrada za tako požrtvovanu igru stigla je već posle prvih 30 minuta i vođstva Smederevaca rezultatom 18:10. Neizvesnosti je  bilo samo do rezultata 7:7. Usledila je serija Smederevaca  od 4:0, domaćin uzvraća sa dva brza gola, ali u finišu prvog poluvremena  rukometaši Smedereva prave još jednu seriju od 6:0 za velikih 18:10 pred veliki odmor. U nastavku utakmice smederevski rukometaši rutinskom igrom su održavali stečenu prednost ne dozvolivši domaćinu ni promil šanse za eventualni preokret.
Rasterećeno smo ušli u utakmicu jer nismo imali sta da izgubimo protiv lidera na tabeli ali smo igrali uz ogromnu želju za pobedom. Bili smo desetkovani, dva igrača su otišla iz kluba, dvojica nisu išli jer su slavili slavu i imali smo problem u bekovskoj liniji. Na raspolaganju smo, praktično, imali samo mlade Stankovića i Blagojevića . Ipak, ogromnom željom i zalaganjem, sve smo nadomestili. Aca Martić je “spustio roletnu”, odbranu smo prilično “skockali” i već na poluvremenu vodili sa 8 razlike, što samo govori u prilog tome kako smo odigrali prvih 30 minuta. U drugom delu utakmice smo pametno održavali prednost i relativno mirno došli do krajnjeg rezultata. Za mene, kao trenera, veoma je bitno to što je ovaj rezultat iznedrila timska igra, to raduje. U narednom kolu dočekujemo slavno rukometno ime, “Jugović” iz Kaća. Želimo da ponovo odigramo kvalitetno. a zašto da ne i napadnemo nova dva boda – priželjkuje Nenad Martić.

Najefikasniji u ekipi Smedereva u drugoj prvenstvenoj pobedila bili su Martić i Stojković sa po 8 pogodaka, Jokić je dodao 6, a po tri puta u listu strelaca su se upisali Veljković i Blagojević. U domaćoj ekipi 6 golova postigao je  Milović, a po 5 su postigli Momić i Skuban.
Smederevo je posle osam odigranih kola pretposlednje na tabeli sa 4 boda, a fenjer su prepustili Voždovcu koji ima samo dva boda.
Na tabeli vode sa po 11 boodova Vrbas i Mačva iz Bogatića. Morava i Sivac, na trećem odnosno četvrtom mestu, prikupili su po 9 bodova.