Fudbaleri Smedereva  1924 opravdali su ulogu favorita u finalu Kupa Gradskog fudbalskog saveza. U finalu, odigranom u Vranovu, smederevski fudbaleri su rutinskom igrom lako i očekivano savladali Crvenu zvezdu iz Suvodola rezultatom 6:0, poluvreme 1:0.

Ekipa iz Suvodola držala se u prvih 45 minuta koje je srpskoligaš dobio rezultatom 1:0 posle pogotka Ivana Milosavljevića iz 26. minuta. Smederevci sui prednost duplirali u 69. minutu kada se u listu strelaca upisao Ivan Tapušković. Posle toga na scenu sa dva pogotka nastupa Nenad Milentijević. Najpre je u 75. minutu povećao prednost svoje ekipe na 3:0, a pet minuta kasnije već je bilo 4:0. Peti pogodak za Smederevo postigao je Petar Milanković u 85. minutu, a konačnih 6:0 postavio je Aleksandar Mitrović u 90. minutu.

Pehar namenjen osvajaču Kupa GFS za 2019. godinu kapitenu FK Smederevo 1924 uručio je predsednik Saveza Zvezdan Vrbanović.