Odbojkašice Smedereva završile su ovogodišnje nadmetanje u Prvoj ligi Srbije na šestom mestu. To je epilog posle poslednjeg kola odigranog juče. Smederevke su na svom terenu poražene od Rode iz Beograda sa 3:0, po setovima 25:22, 25:22 i 25:21. Bez povređene Une Đorđević, odbojkašice Smedereva očigledno nisu mogle. U ekipu se posle duže pauze vratila Jovana Tomić ali, sa samo jednim treningom, nije mogla više da pomogne svom timu.

Smederevke su odlično otvorile utakmicu. Napale su servisom gošće i relativno lako stigle do ubedljive prednosti od 6 poena. To nije ozbiljnije poremetilo odbojkašice Rode koje su brzo konsolidovale redove, izjednačile na 15:15 i nakon toga relaitvno lako stigle do vođstva u setovima. U drugom setu nastavilo se posrtanje domaćeg tima. Bez dobrog prijema i sa jedinom raspoloženom Vesnom Sekulić, koji je, koliko je mogla, pomagala Mina Milivojević, gošće su za nekoliko minuta stigle do 11:2. Smederevke se ipak nisu predavale. Stigle su do 15:15, u nastavku odigrale nekoliko dobrih poena, ali je u finišu tog dela igre ponestalo snage i koncentracije. Treći set mlada ekipa Rode rutinski je rešila u svoju korist i tako se punom merom revanširala za poraz iz prvog dela sezone.

Mnogo je Una nedostajala večeras, a to se najbolje videlo na prijemu, a sve bi bilo drugačije i u napadu. Da je Jovana bila malo spremnija možda bi bilo drugačije. Imali smo slabiji prijem, solidno smo napadali, ali su se devojke Rode odlično branile u polju. To je sve posledica što nam prijem nije bio dobar i moje devojke su bile poprilično udaljene od mreže. Bilo je nekoliko kikseva tehničara, ali to bi sve bilo drugačije da smo bili kompletni. Ja sam, uprkos porazu, zadovoljan celom sezonom. Kada smo počeli da radimo, osnovna stvar je bila da angažujemo mlade igračice i da dobiju što veću priliku. Neke devojke su imale svoju minutažu, neke su manje, a neke više iskoristile ukazanu priliku. Nesumnjivo je da je smederevska odbojka sa njima sigurna narednih četiri do pet godina. Moraćemo i dalje da imamo igračice sa strane jer nam nedostaje visina. Sa jednim adekvatnim pojačanjem, možda bi sledeća sezona mogla da bude mnogo uspešnija – naglašava trener smederevskih odbojkašica Dragan Mratinković.

Plasmanom na šesto mesto, odbojkašice Smedereva izjednačile su rezultate iz sezona 22018-2019 i 2017-2018 kada su takođe bile šeste ali sa po 12 pobeda. Ovu sezonu završile su sa 13 trijumfa, odnosno pobedom više iz pomenutih sezona.

Na kraju utakmice predsednik kluba Dragan Lovre uručio je prehar i prigodan poklon Mileni Nastić kojoj je ovo bila deseta sezona u dresu Smedereva, a sve igračice su povodom 8. marta dobile poklon.