Posle poraza Sloge u Obrenovcu, rukometaši Smedereva imali su jasnu računicu u poslednja dva kola. Sa tri boda iz dva kola ekipa Miloša Pantovića bila bi prvak Srpske lige Centar i novi Super B ligaš. Današnjom pobedom nad Novim Beogradom rukometaši Smedereva samo su pokazali da nisu želeli nikakve kalkulacije. Znali su da će se domaćini boriti iz sve snage jer još nisu osigurali opstanak. Tako je i bilo.

Smederevci nisu briljirali u prvom poluvremenu. Domaćin je poveo 3:1, Smederevo izjednačilo na 5:5 u devetom minutu. Usledio je pad u igri Jokića, Martića i ostalih i Novi Beograd je uoči poslednjih deset minuta vodio 14:10. Igra Smederevaca u tom periodu bila je u priličnoj meri raštimovana. Tražio je strateg Smedereva Miloš Pantović tajm-aut i pred odlazak na odmor na semaforu je pisalo 16:17 za goste.

Kako su završili prvo poluvreme, smederevski rukometaši su nastavili u istom ritmu i u drugih 30 minuta. Pojačali su igru u odbrani, sevale su kontre, a domaćini su polako gubili dah. Da bodovi odlaze u Smederevo videlo se već 15-ak minuta pre kraja kada su Smederevci poveli sa 30:24. Sve što su domaći uspeli do kraja utakmice bilo da poraz svedu na pristojna tri gola zaostatka – 35:32.

U ekipi Smedereva briljirao je kapiten Marko Jokić sa 15 pogodaka. Po šest puta u listu strelaca su se upisali Dušan Stojković i Milan Spasić. U domaćoj ekipi Sava Hajdin je postigao 9, a Vojislav Milunović 8 pogodaka.

Posle nepotpunog pretposlednjeg kola Smederevo ima tri boda prednosti u odnosu na drugoplasirnu Slogu koja se u nedelju, na svom terenu, sastaje sa Partizanom 2.

Smederevu je u poslednjem kolu dovoljan i bod sa fenjerašem na tabeli ekipom BASK Soko, ali ne treba sumnjati da će Smederevci učiniti sve da pobedom uveličaju plasman u Super B ligu Srbije.