U derbiju 19. kola Srpske lige Zapad fudbaleri Smedereva 1924 pobedili su pred svojim navijačima Slogu iz Požege rezultatom 2:1. Oba gola Smederevci su postigli sa bele tačke.  Smederevce je u vođstvo doveo Stojanović u 24.  minutu sa pošto je prethodno u šesnaestercu gostiju srušen Nemanja Stojanović.. U petom minutu nastavka gosti su izjednačili. Strelac je bio Gajić posle odlično izvedenog kornera.  Pobednik derbija odlučen je u finišu utakmice. Najpre je u 90. minutu zbog prekršaja nad Nikolićem iz igre isključen Glišović, a tri minuta kasnije, sudija Lazar Lukić ponovo je pokazao na belu tačku pošto je u kaznenom prostoru srušen Radenković. Gol vredan tri boda sa penala je postigao iskusni Đorđević.

Velika pobeda Smederevaca posle koje su ponovo zaseli na čelo srpskoligaškog Zapada. Fudbalerima Smedereva na ruku je išao i remi Tutina na gostovanju u Novom Pazaru.

Smederevo je prvo sa 39 bodova, sledi Tutin sa 37 i Sloga sa 36 bodova. U narednom kolu Smederevo se u Petrovcu na Mlavi sastaje sa domaćom Slogom ZZ.

Drugi predstavnik Smedereva u ovom stepenu takmičenja, ekipa Proleter Mihajlovca pobedila je na domaćem terenu ekipu prova rezultatom 2:1. Uprkos pobedi Mihajlovčani sa samo 14 bodova zauzimaju pretposlednje mesto na tabeli. U narednom kolu Proleter gostuje Tutinu.