U velikom finalu Kupa Srbije za dame u nedelju od 18 časova u Sportskoj hali u Smederevo snage će odmeriti Jagodina i Bekament iz Bukovičke Banje.

Posle prve utakmice, u kojoj je Jagodina lako izašla na kraj sa Voždovcem, u okršaju Bekamenta i Zaječara 1949 videli smo mnogo zanimljiviju utakmicu. Iako je ekipa trenera Saše Boškovića mnogo bolje kontrolisala utakmicu, posle prvih 30 minuta rukometašice Zaječara uspele su da se primaknu na dva gola zaostatka 14:12.

I u drugih 30 minuta malobrojni posetioci i ljubitelji rukometa prisustvovali su neizvesnoj utakmici. Rukometašice iz Zaječara nekoliko puta su imale priliku da izjednače ali im to nikako nije polazilo za rukom. Iskusnije rukometašice iz Bukovičke Banje su, ponajviše, zahvaljujući odličnoj Ani Kojić sa 9 i Katarini Stepanović sa 10 pogodaka, uz iskusnu Danijelu Ilić, mirno priveli utakmicu kraju rezultatom 28:25.

U ekipi Zaječara 1949 istakle su se Jelena Terzić i Aleksandra Stamenić sa po 7 pogodaka.