Poslednje dve provere nagoveštavaju da rukometaši Smedereva spremno dočekuju nastavak prvenstva Super B lige Srbije. Smederevci su najpre u četvrtak pobedili RK Jabuka sa 36:29. Na ovoj utakmici u sastavu tima nije bilo Miloša Drobnjaka, aleksandra Stamenkovića i Dušana Miletića. Još bolje izdanje Smederevci su prikazali u subotu kada su odmerili snage sa ekipom Vranja. Član Super B lige grupa Istok-Zapad, bio je idelan sparing partner pred nastavak prvenstvenih okršaja u kojima se “juri” opstanak u superligaškoj konkurenciji.

Smederevski rukometaši su u većem delu prvog poluvremena vodili sa dva do tri gola prednosti. U finišu ovog dela igre u igru su ušli rezervisti što su Vranjanci umeli da kazne i da za nešto više od dva minuta dođu od 16:13 do 16:16. U nastavku susreta gosti su održavali gol prednosti do 40. minuta. Zahvaljujući odličnim odbranama Miletića, koje je na golu zamenio Martića, koji je takođe bio odličan u prvih 30 minuta, ali i brzim kontranapadima, koji nisu bili svojstveni Smederevcima u prvoj polusezoni, domaći su preokrenuli rezultat i sigurnom i efikasnom igrom stigli do pobede rezultatom 31:29.

Nedelju dana pred nastavak sezone Nenad Martić ima razloga da bude zadovoljan. Jedini problem je povreda Miloša Drobnjaka, poslednjeg pojačanja Smedereva. Martić se nada da će moći da računa na njega već na utakmici sa Moravom.

Rekao bih da je “generalka” bila uspešna. Protivnik adekvatan, ne stvara lažnu sliku spremnosti i uigranosti. Tvrda utakmica sa dosta trčanja, protiv veoma kvalitetnog protivnika. Rekao bih da smo skoro u potpunosti uigrali sve linije, da su golmani bili na visini zadatka. Vodili smo čitavu utakmicu i kontrolisali rezultat. Jesu bili raspoloženi Jokić i Marjanović, Martić i Miletić na golu ali i ostatak ekipe je radio svoj deo posla što je veoma bitno. Usudiću se da kažem kako spremni čekamo prvo kolo i komšijski derbi protiv “Morave” iz Velike Plane. Utakmica će se odigrati u subotu od 19 časova u sali OŠ “Dimitrije Davidović”. Pozivam sugrađane, koji vole rukomet  da dođu u što većem broju i da nam pomognu da zabeležimo prve bodove u drugoj polusezoni, vrlo bitne u borbi za opstanak – naglašava Martić.

Najefikasniji u pobedi nad Vranjem bili su Jokić sa 11, Marjanović sa 10 i Martić sa 6 pogodaka. U gostujućoj ekipi istakli su se Barjaktarević sa 7, Bošković sa 6 i Barbulović sa 5 pogodaka.

Pre utamice sa Vranjem, kao i pre nedelju dana, dve mlađe selekcije Smedereva ugostile su odgovarajuće selekcije Partizana. Isto kao i pre nedelju dana u oba susreta generacije 2005. i 2007. slavile su nade RK Smedereva.

–  U oba susreta naši momci su zabeležili pobede i ponovo pokazali da su na pravom putu ka prvenstvu Srbije u obe kategorije. Raduje što je u sali OŠ Dimitrije Davidović bilo puno roditelja koji su na najbolji način mogli da se uvere kako se naša deca “nose” sa decom iz prestonice – s ponosom zaključuje Martić.