Košarkaši Smedereva zabeležili su drugu pobedu u plej aut ligi za opstanak u Prvoj srpskoj ligi. Smederevci su u nedelju bili bolji od Kosjerića ubedljivim rezultatom 92:65, po četvrtinama 22:21, 18:23, 27:12 i 25:9. Do druge pobede, koja daje nadu u borbi za opstanak u ovom stepenu takmičenja, smederevski košarkaši došli su posle mnogo bolje igre u drugih 20 minuta. U prvom poluvremenu Smederevci su dozvolili gostima mnogo lakih poena i otvorenih šuteva za tri poena. Sa druge strane, veoma lako su gubili lako stešenu prednost. ekipa Ivana Mijatovića zaigrala je kao preporođena u trećoj četvrtini. Sevnula je serija od 16:0 i već tada je moglo da se nasluti da bodovi ostaju u gradu na Dunavu. Pokušavali su gosti da prekinu nalet domaćih ali sve je bilo uzalud. Na kraju ubedljivih 27 poena razlike koji mlogu mnogo da znače ukoliko Smederevci i Kosjerci na kraju budu imali isti bodovni saldo.

Trener gostujuće ekipe Mladen Šekularac smatra da je slavila ekipa koja je više želela pobedu.

Veća želja, duži roster i veća agresivnost domaćih su bili odlučujući. Moji igrači moraju da shvate da se ne igraju samo dve četvrtine. Sve ono na šta sam upozoravao dogodilo se u trećoj četvrtini. Ovaj rezultat nije realan odnos snaga ovih ekipa, ali  u svakom slučaju zaslužena pobeda domaćih. Nadam se da će obe ekipe opstati u ligi – smatra Šekularac.

Trener domaćih bio je vrlo zadovoljan pobedom, ali podseća da je put do opstanka poprilično dugačak.

Važna pobeda protiv ekipe iz Kosjerića koja je odlično pocela takmičenje u plej autu i vezala dve pobede. Pribojavali smo se ove utakmice jer se radi o dobroj ekipi, a i bili smo lišeni pomoci kapitena Lazića koji se povredio na prethodnoj utakmici protiv Priboja. Prvo poluvreme smo odigrali u grču verovatno zbog važnosti meča. Nakon razgovora u svlačionici, igrači su izašli motivisani i odigrali odlično drugo poluvreme. Na kraju prilično ubedljiva pobeda. U sledećem kolu smo ponovo domaćini protiv ekipe M015 iz Šapca, još jedna u nizu utakmicu u kojoj nam treba pobeda ako želimo da obezbedimo opstanak – podseća Mijatović.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bio je Aleksandar Tešić sa 22 poena, Nemanja Nikolić ubacio je 13, Nemanja Đorović 12, a dvocifreni su bili Rnić i Novosel sa po 10 poena.

U ostalim utakmicama ovog kola Sloga je pobedila Priboj 85:75, Radnički je deklasirao Loznicu sa 113:75, a Jagodina je bila bolja od MO15 iz Šapca sa 79_75. To znači da su slavile samo ekipe iz lige u kojoj su igrali i Smederevci.

Na tabeli vode Radnički, Jagodina i Loznica sa po 15 bodova, na četvrtom mestu je MO15 sa 14 bodova, Slede Sloga i Crnokosa sa 13, Smederevo na pretposlednjem ima 12, a na začelju je Priboj sa 11 bodova.