Desetkovani tim OK Smederevo Carine morao je dobro da se pomuči ne bi li stigao do trijumfa nad mladom ekipom iz Velikog Gradišta. Posle skoro 120 minuta borbe izabranici Dušana Kalinića slavili su pobedu rezultatom 3:2, po setovima 23:25, 25:20, 23:25 25:13 i  15:10.

Bez Nedeljkovića i Kovača, a sa rovitim Petrovićem i sa mladim snagama smederevski odbojkaši su posle velikog preokreta stigli do vredne pobede i dva boda. Igra možda nije bila kvalitetna, ali uzbuđenja nije izostajalo.

Gosti su rešili prvi set u svoju korist, mada je moglo da bude i drugačije. Usledio je odgovor domaćih za 1:1 ali je u trećem setu opet došlo do pada u igri domaćih. Četvrti set rešio je pobednika. Domaći odbojkaši su prosto oduvali goste u tom periodu igre. Pored odličnog Petrovića, na mreži je briljirao mladi Spasojević sa nekoliko uzastopnih blokova kao da je stavio zid koji gosti nisu mogli da prebace. Konačno, u petom setu 15:10 za pobedu koja mnogo znači, pre svega mladim igračima koji su po prvi put odigrali celu utakmicu u prvoligaškoj konkurenciji.

Igrali smo samo sa desetoricom igrača. Morali smo da nešto rotiramo i Danilo Nikolić je bio primoran da igra primača, iako sec radi o dizaču, mladi Mitković je odigrao hrabro i mislim da je to prevagnulo. Uvek je teško kada igramo protiv Gradištanaca, bez obzira da li igramo kod kuće ili kod njih. Za nas je ova pobeda kao kuća. Sada nas čeka gostovanje u Mladenovcu i mislim da ne bi trebalo da bude problema, pa čak i ako odigramo u ovakvom sastavu. Nadam se da ćemo pobedom završiti polusezonu i da se posle mesec dana  pripremamo za drugi deo šampionata – nada se trener smederevskih odbojkaša Dušan Kalinić.

Za trenera gostujuće ekipe Radomira Veličkovića ključ pobede odbojkaša Smederevo Carine bila je igra korektora domaće ekipe Petra Petrovića.

Petrović je prelomio utakmicu. Naš korektor je 2002. godine rođen, a Petrović je jedan vrlo iskusan i odličan igrač. Naši igrači su mladi, ali sam zadovoljan izdanjem svoje ekipe.

U poslednjem kolu ovog dela prvenstva Smederevci se u Mladenovcu sastaju sa istoimenim timom koji trenutno zauzima poslednjev mesto na tabeli sa samo jednim osvojenim bodom. Vode Borac i Spartak iz Ljiga sa po 20 bodova, a Smederevo Carina sa 13 bodova drži četvrtu poziciji iza Metalac Takova iz Gornjeg Milanovca koji ima 17 bodova.