Takmičari Karate kluba Viktoris Sd učestvovali su  minulog vikenda u Čačku na Trofeju Srbije 50. jubilarnom “ Zlatnom pojasu”. Predstavnici ovog kluba osvojili su četiri medalje, jednu srebrnu i tri bronzane. Najbolja takmičarka ovog kluba Anja Ćoso okitila se srebrnom medaljom u konkurenciji kadetkinja do 47 kg. Ona je vezala tri pobeda nad karatistkinjama iz KK Front, KK Šampioni KK Knjaz. U finalu je izgubila zlato zbog jednog poena u okršaju sa takmičarkom iz KK Borac.

Anja je svojim ubedljivim nastupom, potvrdila formu i spremnost za predstojeći Kup Srbije koji nas očekuje već u subotu 15.maja u Beočinu – naglašava Jovana Ilić trener i osnivač KK Viktoris SD.

Juniorka Kristina Mladenović osvojila je dve bronzane medalje. Prvu u svojoj konkurenciji do 49 kg. Oprobala se i konkurenciji mlađih seniora ne bi li se što bolje pripremila za iskušenja koja je očekuju naredne godine. Uspela je da se i u ovoj starosnoj kategoriji dokopa bronzanog odličja.

Nastupom u mlađim seniorkama bila je ubedljiva, tačna i psihološki spremna jer nam nije bio rezultat bitan, koliko kvalitet borbe. U polufinalnoj borbi povela je 1:0, ali do kraja borbe iskusna takmičarka iz KK Gučeco uspela je okrene borbu u svoju korist, rezultatom 2:3 – rekla je Jovana Ilić.

Poslednju medalju za KK Viktoris Sd osvojio je Tadija Spasojević u kategoriji kadeta B do 52 kg.

Turnir u Čačku bio je izbornog karaktera za predstojeće Balkansko i Evropsko prvnstvo i okupio je oko 1200 takmičara iz pet država.

Za KK Viktoris SD nema predaha. Već naredne nedelje, 15. maja, nastupiće na Kupu Srbije za kadete, juniore i seniore koji će se održati u Beočinu.