Pobednik rukometnog Kupa Srbije za 2019. godinu je ekipa Vojvodine. Novosađani su u velikom finalu pobedili Dinamo iz Pančeva rezultatom 27:22, poluvreme 14:13. Sve do 45. minuta utakmice prisustvovali smo izjednačenoj borbi dva, možda, najbolja tima Srbije.

Tada je zbog prekršaja i prigovora Vučković dobio četiri minuta isključenja, a nedugo nakon toga zbog grubog prekršaja direktan crveni karton dobio je kružni napadač Dinama iskusni Veljko Milošević. To su Novosađani umeli da iskoriste u veoma brzo odu na pet razlike. Već tada je bilo jasno da pehar ide u Novi Sad.  Imali su kakvu takvu priliku Pančevci u dva napada da se primaknu na dva razlike, ali su bili brzopleti i na kraju su se radovali rukometaši Vojvodine i njihovi navijači koji su došli u Smederevo da im pruže podršku.

Najefikasniji u ekipi Vojvodine bio je Grozdanić sa 6 pogodaka, Prodanović je dodao 4, a po tri puta su se u listu strelaca upisali Stanković, Ovčina, Mirković i Marijanac.

Medalje, prelazni i pehar u trajno vlasništvo Rukometnom klubu Vojvodina uručili su predsednik Rukometnog saveza Srbije Božidar Đurković i predsednik RK Smederevo Nenad Martić. Medalje poraženom timu dodelio je Dejan Stojčič član Upravnog odbora RSS.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Miloš Grozdanić iz Vojvodine, najbokji strelac je Ivan Dimitrijević iz Dinama, a za golmana turnira proglašen je Svetislav Verkić iz Vojvodine.

Mislim da smo danas pokazali dobar rukomet i da je naša pobeda više nego zaslužena. Kontrolisali smo utakmicu sve vreme iako smo imali puno problema sa povređenim igračima. Zahvaljujući velikom fanatizmu sve to smo uspeli daq nadoknadimo. Zahvaljujem se svima koji su nam pomogli da osvojimo ovaj trofej. Iza nas je bila Uprava i mnogi drugi koji su sve ovo vreme bili sa nama i davali nam podršku – rekao je na konferenciji za novinare trener Vojvodine Boris Rojević.

Čestitam Vojvodini na zasluženoj pobedi. Ono čega sam se pribojavao to se i dogodilo. Nisam uspeo dobro da odradim trenažni proces jer smo pre Kupa imali četiri povređena igrača. To naravno nije alibi, Vojvodina je dobila zasluženo. Dobro smo stajali na terenu nešto više od 40 minuta. Vojvodina je bila favorit, ako što će biti favorit i u plej ofu. Moja ideja je bila da budemo u egalu do 55-56 minuta. Nismo izdržali, a ono što je možda odlučilo je to što Vojvodina zna da osvaja trofeje. Žao mi je što nismo osvojili ovaj trofej. Čekali smo ovu priliku 47 godina. Došo je do emotivnog pražnjenja posle pobede nad Metaloplastikom. Sada se spremamo za plej of jer se već u prvom kolu sastajemo sa Vojvodinom u Novom Sadu – istakao je trener Dinama Ivan Petković.