U finale ovogodišnjeg Kupa prof.dr Branislava Pokrajca plasirale su se ekipe Vojvodine i Metaloplastike. Vojvodina je opravdala ulogu favorita u meču sa Radničkim iz Kragujevca koji je samo u prvih nekoliko minuta odolevao ekipi Borisa Rajevca. Posle prvih 30 minuta Vojvodina je imala solidnih 5 golova prednosti 13:8. U nastavku utakmice igra Kragujevčana se raspala. Iako su na golu imali odličnog Janka Gemaljevića na kraju se pretrpeli ubedljiv poraz rezultatom 30:18.

U ekipi Vojvodine istakli su se Nikolić sa 5, Vukovljak (igrač utakmice) sa 4 pogotka i Babić i Rađenović sa po 3 pogotka. Kod Kragujevčana, osim pomenutog golmana, kružni napadač Bogdanović postigao je 6 pogodaka, a 4 je dodao Vuković.

Drugi polufinalni meč između Metaloplastike i Železničara obećavao je mnogo više neizvesnosti. Šabačka Metaloplastika je odigrala odličnu utakmicu, vodila je većim delom susreta, u nekoliko navrata i sa 7 golova viška. U finišu utakmice im je popustila koncentracija što su Nišlije iskoristile da se primaknu na samo gol zaostatka. Na njihovu nesreću, tada je Milovanović iz kontre, pri rezultatz 29:28, umesto mreže pogodio stativu i tada je u nepovrat otišla poslednja prilika za eventualni preokret. Sa dva pogotka preko Babića i Mitrovića, Šapčani su otišli na tri gola razlike i već tada je bilo jasno da će oni na megdan Vojvodini.

U ekipi Metaloplastike najefikasniji je bio Vojislav Brajović sa 9 pogodaka, 5 je dodao Babić, a po 4 puta u listu strelaca su se upisali Pisarić, Milovanović i Đukić. U poraženom sastavu odličan je bio desnokrilni napadač Lazar Anđelković sa 8 pogodaka, a dva manje zabeležio je Nemanja Milovanović.

Finale je na programu u nedelju od 18 časova i stiče se utisak da je Vojvodina veliki favorit za osvajanje Kupa Srbije.