Rukometašice Mladog radnika poražene su večeras u utakmici 9. kola Super lige Srbije od Železničara iz Inđije rezultatom 26:22, poluvreme 18:13 za gošće. Železničar je u Smederevu opravdao ulogu favorita i relativno lako stigao do pete prvenstvene pobede. Pokušavale su rukometašice Mladog radnika sve ne bi li nekako stigli do povoljnog rezultata ali su večeras naišle na boljeg rivala. Devojke iz Inđije su na golu imale odličnu Gordanu Petković koja je zaiustavila 15 udaraca i bila je nepremostiva prepreka za Radinčanke. I na ovoj utakmici su se odlično videle mane ekipe iz Radinca. Kratka i neiskusna klupa za ovaj rang takmičenja i evidentno je da, ukoliko se želi opstanak, Uprava kluba će morati da angažuje neko pojačanje. U suprotnom sledi selidba u niži rang takmičenja.

Na utakmici u Dvorani Smederevo najefikasnija igračica bila je Jovana Jovanović iz Mladog radnika sa 7 pogodaka, 4 je postigla Mila Tešić, a Milica Petrović 3. Na drugoj strani se čak deset igračica uisalo u listu strelaca, a najefikasnija sa 6 pogodaka bila je Marija Dmitrović.

Čestitam domaćinu na fer i korektnoj utakmici. Nama je ovo četvrta utakmica u deset dana. Veliki napor za nas i najbitnije da se nijedna devojka nije povredila. Zadovoljan sam igrom u odbrani. Do poluvremena samo 8, a do 41. minuta samo 10 pogodaka smo dozvolili domaćinu. Imali smo malo i grešaka ali to nije uticalo na rezultat. Domaćinu želim da ostvare svoj cilj, opstanak u ligi – rekao je Vlada Šimičić trener gostujućih rukometašica.

Kada je počela sezona rekao sam da je Železničaru mesto među našim najboljim ekipama u ligi. Vrlo malda ekipa sa dosta igračica koje mogu da rotiraju, popunjeni su na svim pozicijama. Nadam se da će uspeti da se nađu među ekipama koje će nastaviti takmičenje u plej ofu. Nama predstoji mnogo rada, posebno jer smo limitirani brojem igrača koji mogu da igraju Super ligu. Devojke se bore i ja ne mogu ništa da im zamerim – istakao je Jovica Petković trener Mladog radnika.

Posle nepotpunog devetog kola Mladi radnik se nalazi na pretposlednjem mestu sa 3 osvojena boda. U narednom kolu Mladi radnik očekuje teško gostovanja u Nišu i utakmca sa odličnom Naisom koja trenutno zauzima drugo mesto sa samo jednim porazom.