Futsaleri Smedereva prezimiće na mestu broj tri tabele Druge futsal lige Srbije. Smederevci su u odloženoj utakmkici sedmog kola pobedili na gostovanju Crvenu zvezdu rezultatom 6:4, poluvreme 2:1 za domaćina. Iako su za rivala imali ekipu koja u dosadašnjem toku sezone ima samo jedan trijumf, izabranici Dragana Đorđevića su dobro morali da se oznoje ne bi li došli do vrlo bitne pobede.

Domaćin je golovima Inajetovića vodio 2:1 posle prvih 20 minuta. Jedini strelac u prvom poluvreme za Smederevce bio je Lekić. Velika borba viđena je drugom delu igre. Inajetović je svojim trećim golom povisio prednost domaćina na 3:1. Uzvratio je Lekić koji sa dva gola donosi poravnanje. Novu prednost Crvenoj zvezdi donosi Stanković. Finiš je, ipak, pripao Smederevcima. Pogocima Simeunovića u 33. i 35. minutu i Živanovića u 38. minutu futsaleri Smedereva uspevaju da slome otpor crveno-belih za šestu prvenstvenu pobedu koja ih je odvela na treće mesto sa 21 bodom, šest manje od drugoplasiraog Novog Sada i 10 manje od lidera Ekonomca.

Šampionat se nastavlja 5. februara kada Smederevci gostuju u Novom Sadu, a početak priprema za jesenji deo zakazan je za 10. januar.