Srpski reprezentativac Laslo Šuranji okitio se srebrnom medaljom u gađanju malokalibarskom puškom iz trostava (kategorija SH1) drugog dana Svetskog kupa u parastreljaštvu u Osijeku. Drugo mesto danas je osvojila i ekipa Srbije u u takmičenju vazdušnom puškom u kategoriji SH2.Šuranji, paraolimpijski šampion u ovoj disciplini, je u finale ušao sa četvrtog mesta, a u finalu je srpskog strelca uspešniji bio samo Ukrajinac Andrej Dorošenko.

U istoj disciplini u ženskoj konkurenciji Jelena Pantović iz Smedereva zauzela osmo mesto.

Ekipa Srbije (Dejan Jokić, Dragan Ristić, Zoran Banjac) je u takmičenju vazdušnom puškom u kategoriji SH2, u mešovitoj muško –ženskoj konkurenciji osvojila srebro, iza Ukrajine, a ispred Tajlanda. U pojedinačnom plasmanu Dejan Jokić je zauzeo deveto mesto. Od finala su ga delila svega 0,3 kruga. Dragan Ristić se plasirao na 15, a Zoran Banjac na 27. poziciju.

MK puška trostav, kategorija SH1, muškarci: 1. Andrej Dorošenko (Ukrajina) 458,2, 2. Laslo Šuranji (Srbija) 452,8, 3. Radoslav Malenovski (Slovačka) 441,4… Kvalifikacije (3 puta 40 metaka): 1. Abdula Sultan Alarjni (Ujedinjeni Arapski Emirati) 1.167, 2. Dorošenko 1.166, 3. Andula Saif Alarjani (UAE) 1.158, 4. Šuranji 1.156…

MK puška trostav, kategorija SH1, žene: 1. Ana Norman (Švedska) 454,0, 2. Nataša Hiltorp (Nemačka) 452,7, 3. Loren Lamber (Velika Britanija) 438,3…8. Jelena Pantović 388,5… Kvalifikacije (3 puta 40 metaka): 1. Norman 1.175, 2. Hiltorp 1.155, 3. Veronika Vadovicova (Slovačka) 1.153… 8. Pantović 1.106…

Vazdušna puška, kategorija SH2, mešovita konkurencija, kvalifikacije: 1. Vasil Kovalčuk (Ukrajina) 633,0, 2. Tanžuj De la Forest (Francuska) 631,4, 3. Rajan Kokbil (Velika Britanija) 630,9… 9. Dejan Jokić 625,7… 15. Dragan Ristić 622,7… 27. Zoran Banjac 612,1… Ekipno: 1. Ukrajina 1.881,2, 2. Srbija 1.860,5, 3. Tajland 1.846,8.