U derbiju začelja Plej aut lige za opstanak u Prvoj srpskoj ligi, košarkaši Smedereva poraženi su od direktnog konkurenta ekipe  Priboja rezultatom 85:76, po četvrtinama 19:19, 22:17, 14:18 i 30:22. Smederevci su imali sve u svojim rukama. Bila im je potrebna samo pobeda, koju su izgleda svi već upisali. Međutim, Pribojci nisu došli sa belom zastavom. Sa dvojicom raspoloženih igrača, Ćirovićem i Smolovićem došli su do zaslužene pobede, verovatno lakše nego što su se sami nadali. Smederevci su odigrali koliko-toliko dobro prvu i treću četvrtinu. Nažalost, očajno otvaranje poslednje četvrtine koštalo ih je poraza koji najverovatnije znači oproštaj od ovog ranga takmičenja. Pored pomenutog dvojca, koji su utakmicu završili sa 28 i 21 poenom, u redovima Priboja istakao se Temelkovski sa 15 poena. U redovima domaćih Jakovljević je sa 16 poena bio najefikasniji. Rnić je dodao 13, Lazić i Đorović su ubacili po 10 poena.

– Kao da je važnost meča vezala ruke mojim igračima. Na sve to su se nadovezali neki nepromišljeni potezi mojih igrača i povrede u toku meča. Nije još sve izgubljeno, postoji šansa da opstanemo u ovom rangu takmičenja, ali će nam biti neophodne pobede u Kosjeriću u sledećem kolu, kao i protiv Šapca u poslednjem kolu na domaćem terenu. Ne odustajemo.  Borićemo se dokle god postoji i najmanja šansa – kaže trener Smederevaca Ivan Mijatović.

Dva kola pre kraja Priboj i Smederevo dele začelje tabele sa istim učimkom, ali je Priboj u prednosti jer je obe utakmice sa Smederevcima rešio u svoju korist. To znači da je košarkašima Smedereva, osim pobede u Kosjeriću i nad Šapčanima, neophodno da Priboj kiksne na nekoj od sledeće dve utakmice. Pribojci u narednom kolu dočekuju Slogu iz Kraljeva, a u poslednjem  gostuju Radničkom u Kragujevcu.