Košarkaši Smedereva i dalje su jedina ekipa u Prvoj srpskoj ligi bez pobede. Smederevci su u subotu, na svom terenu, poraženi od Svilajnca rezultatom 114:87, po četvrtinama 25:22, 28:28, 27:16 i 34:21. Ekipa Ivana Mijatovića odigrala je možda najbolje poluvreme u dosadašnjem toku sezone. Odlično su tokom prvih 20 minuta parirali favorizovanoj ekipi iz vrha tabele. Da u redovima gostiju nije bilo iskusnog Vladana Vukosavljevića koji je za poluvreme ubacio 30 poena teško da bi Svilajnac na poluvremenu imao bilo kakvu prednost. Nažalost, njega u redovima Smedereva niko nije mogao da zaustavi. Po tradiciji u trećoj četvrtini je došlo do pada u igri domaćih, a potpuni raspad sistema videli smo u poslednjih deset minuta.

Iako bez dvojice standardnih prvotimaca, Svilajnac je potvrdio visoku poziciju na tabeli i ambicije da se posle plej ofa nađe u Drugoj ligi Srbije. Pored nezaustavljivog Vukosavljevića, istakli su se Stepanović sa 23 i Krasić sa 25 koševa. U domaćoj ekipi Nikola Lazić postigao je 24, Nemanja Nikolić i Aleksandar Tešić po 16,  a dvocifren je sa 11 pogodaka bio Đorđe Jakovljević.

U odloženoj utakmici, košarkaši Smedereva su u sredu poraženi od Zekasa iz Rače  92:74. I na ovoj utakmici su domaći igrali dobro prvih 20 minuta posle kojih su gosti imali dva poena prednosti 48:46. Pobednik ovog meča odlučen je u trećem periodu koji su domači dobili rezultatom 25:9. U poslednjih 10 minuta bilo je 19:19 za konačnih 92:74. Goste su do pobede vodili Obradović sa 26 pogodaka, Vučković sa 19, Filip Popović sa 20 i Nikolić sa 16 pogodaka. U domaćoj ekipi Janković je postigao 20, Nikolić 14 i Jakovljević 10 poena.

U 12. kolu košarkaše Smedereva očekuje gostovanje u Kragujevcu i okršaj sa Radničkim. Posle 11 odigranih kla vodi Plana sa , a Svilajnac je drugi sa bodom manje.