Futsaleri Smedereva nastavljaju svoju pobedonosnu seriju. U 14. kolu treće lige Zapad, Smederevci su, kao domaćin, pobedili RB Valjevo sa 6:3, poluvreme 6:1. Pitanje pobednika odlučeno je posle prvih 20 minuta koje su domaći rešili u svoju korist sa ubedljivih 6:1. U drugih 20 minuta futsaleri Smedereva su povukli ručnu, ubacili mlade igrače što su gosti iskoristili da sa dva gola ublaže poraz.

Dragan Đorđević trener i igrač KMF Smederevo zadovoljan je izdanjem svojih saigrača, ali dodaje da još nije obezbeđen povratak u Drugu ligu Srbije.

Očekivali smo jači otpor ekipe iz Valjeva. Radi se o ekipi koja je pre početka prvenstva važila za jednog od favorita za plasman u Drugu ligu. Očigledno je da se kod njih nešto dešava, ali to nije naš problem. došli su sa sedmoricom igrača i u takvoj situaciji mi smo opravdali ulogu favorita. Mi smo odigrali kako treba u prvom poluvremenu, a u drugom smo rutinskom igrom stigli do pobede. Iako smo trenutno vodeći tim lige, još ništa nije gotovo. Moramo da budemo maksimalno koncentrisani u narednih nekoliko godina gde nas očekuju dva teška gostovanja u Leposaviću i Kosjeriću i okršaj sa Partenonom kod kuće. Bitno je da nemamo povređenih i igrača sa kartonima. Večerašnju utakmicu smo iskoristili da pružimo priliku mlađim igračima od kojih očekujemo još bolje partije u godinama koje dolaze – nada se Đorđević.

Strelci za Smederevo bili su Simeunoviuć 2, a po jednom su se u listu strelaca upisali Marković, Prvulović, Adamović i Paunović. Strelci za goste bili su Prokić, Veselinović i Vasiljević.

U narednom kolu KMF Smederevo se u Aranđelovcu sastaje sa ekipom Seničani. Jesenas je u Smederevu bilo 5:0 za domaćina.