Smederevski rukometaši nastavljaju sa pobedama. U 12. kolu Super B lige Sever – Centar Smederevci su na gostovanju u Vrbasu pobedili domaći Vrbas petrol sa 27:22, poluvreme 13:11. Momci  Nenada Martića slomili su otpor mlade domaće ekipe u drugih 30 minuta. U prvom poluvremenu domaći su uspevali da drže rezultatski priključak, pre svega, zahvaljujući nešto ležernijoj igri Smederevaca u odbrani. U nastavku susreta smederevski rukometaši zategli su odbranu, sevnulo je nekoliko kontri i veoma brzo na semaforu je stajalo 20:15. Marjanović, Jokić, Drobnjak, Bugarinović i ostali iskusnom i rutinskom igrom uspeli su da sačuvaju ovu prednost do kraja utakmice.

–  Generalno, očekivana utakmica, što se nas tiče. Prvo poluvreme “sporije, dozirano”, zbog razlike u iskustvu i kvalitetu. Ekipa “Vrbasa” je odlična ali ipak ne i u mogućnosti da ugrozi nas tim. Moglo bi se reći da smo odigrali rutinski do kraja utakmice, bez želje da uvredim mlađe momke iz Vrbasa. Sledi nam derbi sa “Jugovićem” u Kaću i sasvim sigurno da ćemo dati sve od sebe da odigramo još kvalitetnije i sportski se “potučemo” za nove bodove -već sada najavljuje, možda i derbi prvenstva u narednom kolu Nenad Martić.

Na utakmici u Vrbasu u redovima Smedereva najefikasniji su bili Nemanja Marjanović i Miloš Drobnjak sa 6 pogodaka, gol manje postigao je Marko Jokić, a po 3  puta u listu strelaca upisali su se Srđan Jevđenović i Petar Bugarinović.