Za razliku od nekih ranijih susreta kada su umeli da kiksnu sa rivalima koji se nalaze u donjem domu Srpske lige Zapad, fudbaleri Smedereva nisu dozvolili iznenađenje u utakmici sa FAP-om u okviru 26. kola.

Nekoliko stotina ljubitelja fudbala videlo je pet golova u mreži nejakih Pribojaca. Gostu su odolevali prvih 45 minuta kada su primili samo jedan gol u režiji Aćimovića. Snage za jači otpor u nastavku jednostavno nisu imali. Već u 47. minutu domaćin je golom Stojanoviča povisio na 2:0, posle samo dva minuta Levićanin postiže gol za 3:0.

Potpuni nokaut gostiju usledio je u 53. minutu kada je Nikolić povisio na 4:0. Konačan rezultat postavio je Milentijević u 46. minutu.

Smederevo je i dalje lider na tabeli sa 56 bodova, tri više od Sloge i osam od Tutina koji je u ovom kolu poražen od Sloge u Petrovcu na Mlavi sa ubedljivih 3:0. Dve prvoplasirane ekipe u narednom kolu sastaju se sa timovima koji se bore za opstanak. Smederevo ide na noge Loznici koja je sa 30 bodova prva iznad crte koja vodi u Zonu, dok Sloga ide na megdan koja se nalazi na 13. mestu sa 28 bodova.