Rukometaši Smedereva nastavili su pobedonosnu seriju u prvenstvu Super B liga Sever-Centar. U osmom kolu savladana je ekipa Apatina sa 28:26, poluvreme 14:12. Domaći su odlično otvorili utakmicu i već u 13. minuut imali velikih pet golova prednosti. Izgledalo je da se gostima sprema rezultatska katastrofa. Nažalost, od tog trenutka odnos snaga na terenu se promenio i malo je nedostajalo da se ponovo scenario iz utakmice sa Sivcem koje je slavio u Sportskoj hali Smederevo.

Do kraja utakmice igralo se gol za gol, a ekipa Nenada Martića konstantno je imala prednost od gola ili dva. Nikako im nije polazilo za rukom da slome otpor Apatinaca. Utakmica je odlučena u 59. minutu kada je Stojković, svojim šestim golom, odveo ekipu Smedereva na gola prednosti 28:25.

Mnogo toga danas nije štimalo u igri domaćih, najviše u odbrani i sasvim sigurno je da niko nije očekivao ovakvo izdanje smederevskih rukometaša posle dvonedeljne pauze. Sa time se složio i trener Nenad Martić.

Nismo ispoštovali baš ništa od onoga što smo dogovarali uoči utakmice. Opet je došlo do potcenjivanja rivala, samo ne znam iz kog razloga. Tu ima mnogo iskusnih igrača, koji su igrali u super ligi i po Evropi. Eto nama još jedne škole. Srećom pa nismo “ponavljali” kao protiv Sivca. Sada je najbitnija pobeda. Ostaju nam još tri utakmice do kraja ovog dela prvenstva, pa da onda vidino, šta i kako dalje. U ovom trenutku mogu samo da kažem da nisam zadovoljan pristupom utakmici – rekao je posle utakmice Nenad Martić.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bio je Jevđenović sa 8 pogodaka, po šest su postigli Antić i Stojković, a najbolji akter susreta Marjanović upisao se četiri puta u listu strelaca. U gostujućoj ekipi Pilipović je postigao 8, a gol manje Oljača. U narednom kolu Smederevo se u Crvenki sastaje sa istoimenim domaćinom.