Fudbal Super League Play Off Season 2017-2018 Crvena Zvezda v Cukaricki El Fardou Ben Nabouhane (L) and Nikola Drincic Beograd, 25.04.2018. foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Fudbaleri Smedereva propustili su lepu priliku da jesenji deo prvenstva okončaju kao lideri srpskoligaškog Zapada. Smederevci su na gostovanju u Tutinu  poraženi od istoimenog domaćina rezultatom 2:1. Posle prvih 45 minuta, tokom kojih su mreže mirovale, domaći su već u 49. minutu preko Grkajca došli u vođstvo. Rezultat se nije menjao sve do 83. minuta kada su fudbaleri Tutina preko Đakovca duplirali prednost.

Tračak nade za ekipu Smedereva pojavio se minut kasnije kada je Stojanović smanjio na 2:1. U preostalih desetak minuta rezultat se nije menjao.

Kraj jesenjeg dela sezone Smederevci će završiti na liderskoj poziciji sa 29 bodova, koliko na drugom mestu ima i ekipa Sloge iz Požege. Posle pobede nad Smederevo u borbu za prvo mesto uključila se i ekipa Tutina sa 25 bodova.

Drugi predstavnik Smedereva u Srpskoj ligi Zapad, ekipa Proleter Mihajlovca u poslednjem kolu je pred svojim navijačima odigrala nerešeno 1:1 sa Mokrom Gorom. Domaćin je poveo autogolom Mihajlovića u 44. minutu, a pet minuta pre kraja bod gostima doneo je Stević. Proleter će prolećni deo sezone dočekati na preposlednjem 15. mestu sa samo 11 bodova.