Fudbaleri Smedereva ne daju vrh srpskoligaškog Zapada. Smederevci su u utakmici 22. kola Srpske lige Zapad na godstovanju u Požarevcu pobedili ekipu Mladog radnika sa 2:0 i tako im se revanširali za poraz iz jesenjeg dela sezone na stadionu kraj Stare železare. Smederevce je do pobede vodio dvostruki strelac Nenad Đurđević. Najpre je već u trećem minutu, posle opravdano dosuđenog jedanaesterca, doveo svoju ekipu u vođstvo, a svojim drugim golom u 80. minutu stavio je tačku na ovu utakmicu.  Priliku za ubedljiviju pobedu ekipe Zorana Vujičića propustili su Levićanin i Nikolić.

Zbog prigovora arbitrima iz igre je u 63. minutu isključen trener domaće ekipe Andrija Ferlež.

Posle 22 odigrana kola Smederevo vodi na tabeli sa 46 bodova, Sloga iz Požege na drugom ima bod manje, a Tutin na trećem zaostaje pet bodova za liderom. U narednom kolu Smederevo se pred svojim navijačima sastaje sa petoplasiranim Jedinstvom iz Uba.

Drugi predstavnik našeg grada u ovoj grupi Srpske lige ekipa Proleter Mihajlovca uspela je da remiziran na teškom gostovanju u Ljuboviji – Drina – Proleter Mihajlovac 1:1

Proleter Mihajlovac se i dalje nalazi u opasnoj zoni ispadanja, ali bi već u narednom kolu pred svojim navijačima mogao da uveća izglede za opstanak. Za to će  biti potrebno da savlada ekipu Budućnosti iz Valjeva koja takođe strahuje za opstanak u Srpskoj ligi Zapad. Na začelju tabele nalazi se Polet sa 13 bodova, sledi FAP sa 19 i prolete  sa 23 boda. u opasnoj zoni još su Sloga iz Petrovca  i Loznica sa 25 bodova i  Drina i Provo sa 24 boda.