Smederevski rukometaši porazom su se oprostili od svojih navijača u poslednjem kolu jesenjeg dela sezone. Oba boda, više nego zasluženo, iz Smedereva je odnela ekipa Jedinstva iz Novog Bečeja. Gosti su slavili pobedu rezultatom 24:18, poluvreme 11:7.

Smederevci su odigrali vrlo lošu utakmicu možda najlošiju u ovoj sezoni na svom terenu. Sa smanjenom rotacijom, bez prave izmene, domaći su imali mnogo problema tokom cele utakmice. Dok je odbrana, kako- tako funkcionisala, u napadu je bilo mnogo problema. Broj tehničkih grešaka bio je dvocifren, a i realizacija nije bila na očekivanom nivou. Stekao se utisak da su se izabranici Nenada Martića unapred predali i da su jedva čekali da se utakmica završi. Do 22. minuta prvog poluvremena, uz sve pomenute mane, domaći su pružali dobar otpor gostima (6:7). Posle toga igra domaćih se raspapa. Postigli su samo jedan, a primili četiri pogotka.

Očekivalo se da će domaći zaigrati čvršće u nastavku utakmice ali do toga nije došlo. Uprkos odličnim intervencijama Martića na golu, u napadu je malo toga polzailo za rukom. Uglavnom se sve svodilo na individualne pokušaje.Uprkos takvoj igri, domaći su u 55. minutu prišli na tri gola zaostatka 19:16 i tada su propustili priliku da se primaknu gostima jer nisu realizovali dva čista zicera. Iskusni gosti su to umeli da kazne i posle samo tri minuta na semaforu je stajalo 22:16. Tada je bilo jasno da oba boda odlaze u Novi Bečej.

U domaćoj ekipi istakao se golman Aleksandar Martić, Blagojević je psotigao 5, a Jokić 4 pogotka. Na drugoj strani Brojčin je 6 puta bio strelac, a po četiri puta u listu strelaca upisali su se Crnjin, Ristić i Spasojev.

Posle ovog kola Smederevo je preuzelo fenjer u ligi jer je Voždovac na domaćem terenu remizirao sa Moravom iz Velike Plane.

U prvenstvu Super B lige sledi pauza do početka marta kada se šampionat nastavlja. Evidentno je da Smederevo u ovom sastavu teško može da se nosi sa rivalima. Od ekipe koja je počela šampionat nedostaju Đurković, sa čijim partijama u klubu nisu bili zadovoljni, Maksić koji je napsutio klub i Spasić koji je zbog polsovnih obaveza morao da raskiune ugovor sa Smederevom. Sledi pripremni period, mnogo rada i treninga, a pre svega dobrog skautinga da se nađu pojačanja. Pod uslovom da se za to ima sredstava. U suprotnom, teško da će smederevski rukometaši uspeti da izbore opstanak.

Do nastavka prvenstvene trke ima mnogo vremena, ali još više glavobolja i problema za Nenada Martića, što se i vidi na slici.