Predsednik RK Smederevo Nenad Martić najavljivao je tešku utakmicu sa Šapčanima. To se posle 60 minuta utakmice odigrane u sali OŠ Dimitrije Davidović i obistinilo. Smederevski rukometaši zabeležili su petu pobedu ali su, kao i na nekoliko prethodnih utakmica, u finišu ostali bez daha što ih umalo nije koštalo boda. Na sreću, kod poslednjeg zvuka sirene na semaforu je stajalo Smederevo – Metaloplastika 2  29:28, poluvreme 15:12 za domaćina.

Smederevci su u desetom minutu imali 7:3, a samo deset minuta kasnije bilo je 9:9. U završnici prvog perioda smederevski rukometaši uspeli su da se odlepe na tri gola razlike 15:12.

U nastavku susreta domaći su u dva navrata imali četiri gola prednosti ali su u finišu morali da strahuju za drugi bod. Gosti su u jednom trenutku poveli sa golom razlike ali su u odlučujućim momentima prisebniji bili domaći koji su igrali sa nekoliko igrača sa nezalečenim povredama.

– Pribojavali smo se mlade ekipe iz Šapca, znajući kakav nam je “zdravstveni bilten”. Ipak, početak je bio baš kako je trebalo i to nam je omogućilo da budemo mirni u glavama čitavu utakmicu. Svakako, zaslužena pobeda. U sledećem kolu gostujemo ekipi PKB-a koja je blizu nas na tabeli i to će biti teška ali zanimljiva utakmica. Idemo da se nadigravamo sa njima i potrudićemo se da uzmemo nova dva boda – nada se Nenad Martić.

U ekipi Smedereva najefikasniji su bili Boban Filipović sa 8 i Milutinović i Martić sa po 5 pogodaka. U gostujućoj ekipi 9 puta u listu strelaca upisao se Mihajlo Maksimović.

Posle osam odigranih kola na tabeli vodi Sloga sa14 bodova. Druga je ekipa radničkog sa 12 ali i dve utakmice manje. Treće i četvrto mesto sa po 11 bodova dele Rakovica i Smederevo.