Košarkaši Smedereva završili su prošlu godinu pobedom nad Prvom petoletkom, a u istom ritmu su nastavili u 2019. godini. U pretposlednjem kolu Prve srpske lige Zapad, smederevski košarkaši su napravilki veliki korak ka opstanku u ovom stepenu takmičenja. Izabranici Ivana Mijatovića su pred svojim navijačima pobedili znatno iskusniji sastav Zekasa iz Rače Kragujevačke rezultatom 104:94.
U utakmici u kojoj se malo pažnje poklanjalo odbrani, gosti su prvo poluvreme rešili u svoju korist rezultatom 43:42. Svesni značaja utakmice domaći su u drugih 20 minuta zaigrali znatno bolje i angažovanije i na krilima odličnog pleja Stanića uspeli da dođu do vredna dva boda. Pobeda je mogla da se nasluti posle treće četvrtine koju su domaći rešili u svoju korist rezultatom 20:14.
Ipak, u poslednjih desetak minuta sve se iskomplikovalo. Gosti su iz petnih žila pokušavali da dođu do pobede koja bi ih najverovatnije odvela u plej of i borbu za plasman u viši stepen takmičenja. Pobednik je odlučen u poslednja dva minuta kada je stvar u svoje ruke preuzeo Đorđe Stanić. Sa dve trojke i nekoliko odličnih prodora trasirao je put ka pobedi ekipe Smedereva.
Pobeda koja nam je baš trebala, a poklopilo nam se i da je ekipa Požarevca pobedila Radnički 1950. U poslednjem kolu prve faze sastaju se ekipe Požarevca i Zekasa i odlučiće ko ide u plej of, a ko u plej aut. Nama odgovara da ekipa Zekasa bude peta i ide u plej aut jer bi onda preneli u narednu fazu i ovu pobedu. Đorđe Stanić ponovo je bio najefikasniji pojedinac u našoj ekipi sa 39 poena, uz šest trojki. U poslednjem kolu, pred početak plej ofa i plej auta, gostujemo drugoplasiranoj ekipi Jagodine – kaže trener smederevskih košarkaša Ivan Mijatović.
Pored Stanića, u ekipi Smedereva istakli su se Jakovljević sa 29 i Lazić sa 21 poenom. Smederevci su na ovoj utakmici bili jači za Stevana Jovanovića koji se posle duže pauze zbog povrede vratio u tim. Odigrao je solidno i to mora da raduje pred početak plej auta sa ekipama iz B grupe Prve srpske lige Zapad.
Kako sada stvari stoje, u plej aut iz grupe A će, pored Smedereva, Prve petoletke i Paraćina, ekipa Zekasa, osim ako u poslednjem kolu slavi u Požarevcu. Iz grupe B za opstanak u ovom stepenu takmičenja boriće se Radnički i Student iz Valjeva, Zlatar iz Nove Varoši i Crnokosa iz Kosjerića.