Smederevski rukometaši su jesenas, na gostovanju u Obrenovcu izgubili dobijenu utakmicu. Čak su i priliku da iz sedmerca u poslednjim sekundama meča dođu do boda prokockali. Izabranici trenera Miloša Pantovića nestrpljivo su čekali priliku za revanš. Dočekali su je u utakmici 15. kola odigranoj u sredu.

Posle 60 minuta na semaforu je stajalo 30:23, poluvreme 13:11. Gosti mogu da budu zadovoljni porazom od samo sedam golova razlike. Pobeda domaćih mogla je da bude ubedljivija da u finišu utakmice priliku nisu dobili igrači sa manjom minutažom.

Smederevci su odlično otvorili utakmicu, poveli su sa 5:0 imali u finišu prvog poluvremena 13:8, ali su svojim greškama dali nadu Obrenovčanima da mogu do preokreta. Zaostatak od dva gola minusa delovao je obećavajuće gostima, ali samo do početka drugog dela utakmice. Domaći su odigrali još čvršće u odbrani, zatvorili sve pristupe golu i posle 13 minuta na semaforu je stajalo 23:16. Tada su i gosti shvatili da nemaju čemu da se nadaju u sali OŠ Dimitrije Davidović.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bio je Marko Jokić sa 8 pogodaka, Milan Spasić postigao je 6, a po četiri puta u listu strelaca su se upisali Stojković i Đorđević. U gostujućoj ekipi bolji od ostalih bio je Drobnjak sa 6 pogodaka.

Presudila je dobra i disciplinovana odbrana Smedereva. Imali smo u jednom trenutku priliku, kada smo prišli na gol zaostatka, da možda preokrenemo  rezultat ali napravili smo mnogo tehničkih grešaka. Uz to, domaćin ima iskusnu postavu, koja ne gubi lopte i kažnjava svaku grešku rivala. Igrali su na rezultat i uspeli su u tome. Čestitam Smederevcima na pobedi i vidim ih kao glavne kandidate za plasman u Super B ligu – kaže trener Radničkog Zoran Jović.

Odigrali smo jednu korektnu utakmicu, momci su ispoštovali sve ono što smo planirali ove nedelje. Sada nas čeka jako teška utakmica sa drugim timom Partizana u Beogradu za dva dana. Nama je sada svaka utakmica bitna i tako pristupamo svakom rivalu. Raduje što smo odigrali dobru odbranu, podigli smo nivo agresivnosti i to je dalo rezultat – rekao je posle utakmice trener domaćih Miloš Pantović.

Za odličnog golmana Smedereva Aleksandra Martića sada nije bilo dileme. Po pravilu, kaže on Radnički ovde lako prepušta bodove.

Ne bih da budem lažno skroman. Obrenovčani znaju šta ih čeka kad dolaze u Smederevo. Mogu da budu zadovoljni porazom od samo sedam razlike. Protiv njih igramo jako motivisano. Zakuvalo se u vrhu tabele, ali najbitnije je da mi u ekipi imamo odličnu atmosferu. Sada idemo drugom timu Partizana. Moramo da dobijemu tu utakmicu ako hoćemo da ostanemo u trci za Super B ligu.

Rezultati 15. kola Prve srpske lige  Centar: Metaloplastika – Rekreativo 29:24, Novi Beograd – Sloga 33:34,  PKB – Rakovica 22:21, Soko – Metalac Gorenje 25:32 i Smederevo – Radnički 30:23.

Vode PKB i Sloga sa 34 boda. Smederevo je treće sa bodom zaostatka.