Smederevske odbojkašice takmičenje u prvoj ligi Srbije okončale su onako kako su i počele, porazom. U posllednjem kolu ekipa Siniše Živaka poražena je od mlade i perspektivne ekipe Omladinca iz Novih Banovaca sa 3:0, po setovima 25.23, 26:24 i 25:17. Gošće su se revanširale Smederevkama za poraz iz jesenjeg dela sezone kada su na svom terenu poražene takođe maksimalnim rezultatom.

Smederevke su na ovoj utakmici, kao i na mnogim prethodnim, same sebe pobedile. U prvom setu su vodile 12:6 i 15:10 ali im i to nije bilo dovoljno za osvajanje uvodnog seta. Kako se set bližio kraju domaće su sve više grešile, a na drugoj strani mlada i poletna ekipa iz Novih Banovaca igrala je sve bolje.

U drugom setu nešto drugačija slika. Odbojkašice Omladinca odlično su otvorile ovaj deo igre i povele se 11:7. Delovalo je da će lako do vođstva od 2:0. Posle tajm auta Siniše Živaka, Smederevke prave seriju od 8:0 i preokreću na 15:11. Nažalost, ponovio se scenario iz prvog seta. Umesto da kao iskusnija ekipa mirno privedu set kraju, u redove domaćih se ponovo uvukla nervoza koje su kadetkinje i juniorke Omladinca umele da kazne i da sa 26:24 povedu sa 2:0 u setovima. U trećem setu izostala je prava borba. Smederevke su se predale i lako prepustile ovaj deo igre gošćama rezultatom 25:17.

Trener gostujuće ekipe i nekadašnji igrač OK Smederevo Marko Nikolić bio je zadovoljan igrom svojih izabranica ali nije zaboravio da napomene da je Smederevo igralo oslabljeno ovu utakmicu.

Očigledno da je Smederevo slabije nego jesenas. Mi smo to znali i iskoristili smo sve njihove manje. Višnja Šiljić koja igra na poziciji tehničara je mlada i dosta neiskusna za ovaj rang takmičenja i mi smo to znali da iskoristimo. Tačno je da je i naša ekipa mlada, odnosno sve su kadetkinje iz samo jednu juniorku na poziciji tehničara. Ja bih čestitao Smederevu na dosadašnjim rezultatima i nadam se da ćemo se videti sledeće godine.

Za iskusnog libera ekipe Smedereva Martu Janković dileme nema- Ona smatra da ova ekipa Smedereva ne ume da završi utakmicu.

Izgleda na ne umemo da završimo utakmicu. To je naš spoj iskustva i mladosti. To nekada može da bude mač sa dve oštrice. U današnjoj utakmici se ispostavilo da nismo umeli da je privedemo kraju kako je trebalo. Mislim da na tome treba raditi kako se slične stvari ne bi ponavljale sledeće godine.

Dvonedeljna pauza zbog finalnog turnira Kupa Srbije je, po rečima trenera smederevskih odbojkašica, glavni uzročnik poraza u okršaju sa Omladincem.

Pauza zbog kupa, nekoliko igračica je imalo zdravstvenih problema i skoro da smo se okupili pred utakmicu. Moglo je bolje sigurno, današnja utakmica nije ništa odlučivala, šesti smo i to je to. Mislim da smo ipak mogli bolje da odigramo u završnici prvog i drugog seta.

U Super ligu Srbije plasirala se ekipa Beograda koja je iskoristila kiks Srema koji je u poslednjem kolu pomalo neočekivano poražen sa 3:2 u Valjevu od domaće Srbijanke. Smederevke su ovogodišnje nadmetanje u Prvoj ligi  Srbije okončale na šestom mestu sa 12 pobeda i 10 poraza.