Odbojkašice Smedereva poražene su u 17. kolu Prve lige Srbije. Na gostovanju u Beogradu bolje od Smederevki bile su odbojkašice Beograda sa 3:0. Pobednika je odlučio prvi set koji su domaće odbojkašice rešile u svoju korist rezultatom 33:31. U preostala dva seta dileme nije bilo. Četa Dragoljuba Janjića kao da se predala posle gubitka prvog seta jer su u drugom i trećem osvojili 13, odnosno 15 poena. Igra koju su prikazali daleko je od igre koja bi trebalo da ih odvede makar na treću poziciju koja daje nadu za plasman u elitu srpske ženske odbojke. Posle 17 odigranih kola odbojkašice Smedereva trenutno zauzimaju deveto mesto sa 23 boda, odnosno 12 manje od trećeplasiranog Novog Sada. Do kraja prvenstva ostala su još pet kola i čudo bi trebalo da se desi pa da smederevske odbojkašice dođu priliku da se bore za vrh tabele.

U narednom kolu odbojkašice Smedereva dočekuju poslednjeplasirani Spartak iz Ljiga.