Smederevski rukometaši slavili su očekivanu pobedu nad  RK Palanka iz Smederevske Palanke rezultatom 48:25, poluvreme 25:7. Protivnik je u Smederevo došao sa kadetima i juniorima i pobednik se znao pre početka utakmice. Čelni ljudi Smedereva pokušali su da uigraju neke akcije za predstojeći prvenstveni okršaj sa RK Sivac, ali jednostavno komšije iz Palanke su bile nedorastao rival.

Rutinskom igrom i s pola gasa domaćin je slavio pobedu, a priliku su dobili i igrači sa do sada manjom minutažom u prvenstvenim mečevima. U ekipi Smedereva, osim golmana, svi igrači su se upisali u strelce. Najefikasniji sa po 6 pogodaka bili su Miloš Blagojević i Nikola Stanković novajlija iz RK Požarevac. U gostujućoj ekipi istakao se sa 8 pogodaka Lazar Baškalović.

Smederevske rukometaše u nedelju od 18 časova očekuje meč četvrtog kola Super B lige Cever Centar. Rival će biti ekipa Sivca koja je u prethodna tri kola ostvarila dve pobede i jedan remi.