U velikom finalu Kupa Srbije za rukometaše sutra od 18 časova snage će odmeriti Dinamo iz Pančeva i novosadska Vojvodina.

Lider šampionata, Dinamo iz Pančeva je u prvom polufinalu pobedio Metaloplastiku iz Šapca rezultatom 26:21, poluvreme 14:12. Iako je na kraju ekipa iz Pančeva slavila relativno ubedljivu pobedu, do prilike da se bore za trofej namenjen osvajaču Kupa Srbije, morali su dobro da se oznoje. Iako su Šapčani samo jednom imali nerešen rezultat, 8:8, sredinom prvog poluvremena, sve vreme su duvali za vratom Pančevcima.

Otpor Šapčana rukometaši Dinama slomili su u poslednjih desetak minuta. Najefikasniji u ekipi Dinama bio je Dimitrijević sa 6 pogodaka. Dobro su ga pratili Milošević i Kostadinović sa po 4 pogotka. Pančevci su na glu imali vrlo raspoloženog Zelenovića koji je imao 11 odbrana uz jedan odbranjen sedmerac.

U ekipi Metaloplastike Vorkapić je postigao 7, a Gojković  5 pogodaka. Odličan je na golu bio i golman Šapčana Budović sa 11 odbrana.

U drugom polufinalu bilo je mnogo manje neizvesnosti. Novosadska Vojvodina opravdala je ulogu favorita u okršaju sa Radničkim iz Kragujevca, članom Super B lige. Novosađani su sa pola gasa savladali solidnu ekipu iz Kragujevca rezultatom 30:21, poluvreme 12:8. Najefikasniji u ekipi Vojvodine bili su  Ilić i Grozdanić sa po 6 pogodaka. Verkić je imao devet uspešnih intervencija. Na drugoj strani istakao se odlični srednji bek Kragujevčana Vuković sa 9 i Bogdanović sa 5 golova.

Finalna utakmica Kupa Srbije za 2019 godinu igra se sutra od 18 časova u Dvorani Smederevo.