Rukometašice Mladog radnika poklonile su pobedu Medicinaru iz Šapca. Gošće su slavile pobedu rezultatom 27:24, poluvreme 14:10. Ekipa Jovice Petkovića ispustila je priliku da zabeleži drugu prvenstvenu pobedu u okršaju sa odličnom ekipom iz Šapca. Sopstvenim greškama, promašenim zicerima i slabom organizacijom napada umnogome su pomogle Šapčankama da zabeleže novi prvenstveni trijumf.

Sve do sredine prvog dela igre Radinčanke su imale zaostatak od dva gola 7:5, a onda su u poslednjih 15 minuta postigle samo 5, a primile 8 pogodaka. Igrao se 39. minut kada su rukometašice Medicinara otišle na 6 golova prednosti 15:21. Delovalo je u tim trenucima da je pobeda Šapčanki izvesna. Ipak, domaće se nisu predavale. Za samo sedam minuta uspele su da se primaknu na dva gola razlike 22:20. U želji da što pre sustignu rivala usledilo je nekoliko brzopletih napada što su gošće iskoristile da ponovo odu na velikih pet golova prednosti u 52. minutu – 25:20. Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima.

U 57. minutu rukometašice Mladog radnika dolaze ponovo na dva gola zaostatka 25:23. Kada je mlada Anđela Filipović ( tri pogotka) promašila sedmerac bilo je jasno da bodovi putuju u Šabac. Naravno, daleko od toga da je ovaj neiskorišćeni sedmerac odlučio pobednika. Lista strelaca domaće ekipe dovoljno govori. Osim ekstra raspoložene Nine Ninić, koja je bila najefikasniji akter utakmice sa 14 pogodaka, u domaćoj ekipi nije bilo raspoložene igračice. Izostao je učinak Ivane Paločević (dva pogotka), Milice  Ninić (1 pogodak), Milene Kojić ( 1 pogodak), Milice Petrović  ( 1 pogodak ) i Mirjane Obrenović koja nije uspela da se upiše u listu strelaca.

Za trenera domaće ekipe nema dileme. Uzrok poraza, kaže Jovica Petković, leži u nedostatku koncentracije.

Tokom cele utakmice moje igračice imale su problema sa koncentracijom za šuteve sa šest metara. Promašili smo mnogo zicera, naročito u prvom poluvremenu i bilo je teško očekivati povoljan rezultat posle toliko promašaja. Od početka prvenstva moje igračice prvo poluvreme igraju prenervozno. Ne znam šta je uzrok. Pokušavao sam da ih opustim ali izgleda da im je još uvek u glavi Super A liga. Već u sredu gostujemo Vrbasu, a onda u Smederevo dolazi Bekament. Zgusnut i težak raspored. Bilo bi mnogo lakše da smo večeras pobedili – smatra Jovica Petković, trener Mladog radnika.

Sandra Kolaković, trener Medicinara bila je zadovoljna pobedom i u prvi plan ističe dobru pripremu utakmice sa Radinčankama.

Spremale smo se vrlo ozbiljno za ovu utakmicu. Morali smo taktički da nadmudrimo izvanrednu ekipu Mladog radnika koja je tehnički perfektna. Zato smo i igraliodbranu 5-1 jer im lopta u napadu ide veoma brzo. Poseban akcenat bio je na tome i na napadu da rešimo njihovu 5-1 odbranu. Devojke su veoma srčane kad igraju čovek na čoveka. Mislim da smo kad je bilo najpotrebnije bili na visini zadatka. Prezadovoljna sam pobedom jer je ovo veliki podstrek za ovu mladu ekipu – ističe Sandra Kolaković.

U gostujućoj ekipi istakle su se Ana Blagojević sa 7 pogodaka, gol manje postigla je Una Obrenović, a po četitri puta u listu strelaca su se upisale Lana Mijailović i Nina Kažić.